Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drtiče větví ROJEK

ObrazekFirma ROJEK znovu uvedla na trh osvědčené drtiče dřevní hmoty DH 10. Po rozsáhlých provozních zkouškách byly u těchto výrobků uplatněny důležité poznatky z praktického provozu - samostatně výměnné nože, zabezpečení strojů proti přetížení a při vniknutí nežádoucího předmětu.

Drtiče dřevního odpadu DH 10 jsou určeny pro profesionální zpracování různého dřevního odpadu z truhlářské výroby, pilařských provozů, po těžbě dřeva, při úklidu lesa, zpracování odpadů z parků, zahrad, stromořadí, odpadového stavebního dřeva. Zpracováním těchto odpadů získáte kvalitní palivo, tzv. dlouhou štěpku o délce 5 až 7 cm, které je vhodné pro všechny druhy topidel určených ke spalování dřeva, především pro ekologické dřevozplynující kotle. V již zmíněných kotlích lze spalovat nejen čerstvou štěpku, ale i například mokré piliny s neuvěřitelnou účinností a čistotou spalin.

Ekonomické a zároveň ekologické zpracování dřevního odpadu
Na místo neekologického a často i nebezpečného spalování dřevního odpadu na hromadách v lesích, parcích a zahradách lze za pomocí drtiče přeměnit tento odpad na cenný zdroj energie. V situaci, kde by nebylo ekonomické odvážet nadrcenou štěpku z lesa, lze ji rozhrnout a použít jako půdotvorný substrát.

Obrazek
Pro koho je drtič určen

 • Pro majitele a správce lesů a parků, pro správy silnic a železnic. Všichni tito mohou přeměnit odpadové dřevo na peníze, ať už vytápěním svých objektů, nebo prodejem takto získaného paliva.
 • Pro majitele pil a truhlářských provozů, kterým drtič výrazně urychlí přeměnu odřezků na palivo.
 • Pro majitele rodinných domků, řadových domků a bytovek s vlastní kotelnou. Svojí kapacitou postačí jeden drtič pro  několik desítek uživatelů,čímž se výrazně sníží prvotní investice.
 • Pro městské a obecní úřady, které v dnešní době musí řešit otázku likvidace dřevního odpadu z vlastních lesů a parků. Může vyjít vstříc i svým občanům a předejít tak neekologickému spalování. Navíc většina úřadů vlastní objekty, které lze vytápět takto získaným palivem a ušetřit tak finanční prostředky z městské či obecní pokladny.

  Drtič je vyráběn ve třech variantách:

  DH10E- s elektromotorem 2,2 kW

  DH10S-s benzinovým motorem HONDA 5,5 HP

  DH10TP- za traktor s odvětvovačem a pytlovačem,kardan s přetěžovací spojkou v ceně.

 • Obrazek

  Obrazek

  Obrazek

  Obrazek

  Obrazek